De kadavers verkeren in verschillende stadia van ontbinding,wat kan wijzen op verschillende tijdstippen van overlijden. Aangenomen mag worden dat de vogels elders zijn gedood en dat men de ‘bewijsstukken’ wou laten verdwijnen. De vindplaats (Papbosstraat) ligt vlak bij het militaire domein Groot Schietveld en geeft direct aansluiting op de Wuustwezelsesteenweg en de E19. De kadavers kunnen bijgevolg uit de wijde omgeving zijn aangevoerd. Eén van de aangetroffen buizerds is geringd met een Belgische wetenschappelijke pootring.
Buizerds behoren in Vlaanderen tot de meest voorkomende prooivogelsoorten. Het Agentschap voor Natuur en Bos neemt aan dat de buizerds vergiftigd werden. Buizerds eten knaagdieren, kleine vogels, regenwormen en insecten, maar zijn zeer opportunistisch in hun voedselkeuze waardoor ze dikwijls aas eten. Daardoor kan het gemakkelijk verklaard worden dat ze de voornaamste slachtoffers van de met gif bewerkte lokazen zijn .
Alle roofvogels zijn in België sinds 1966 wettelijk beschermd.
De krengen werden door het Agentschap voor Natuur en Bos verzameld en voor verder onderzoek ingestuurd naar de Universiteit Gent, nadat proces-verbaal werd opgesteld. Vogelbescherming Vlaanderen liet weten zich burgerlijke partij te zullen stellen.
De Vlaamse overheid neemt maatregelen tegen het illegale afschot en de opzettelijke vergiftiging van roofvogels. In functie van een systematische informatie-inzameling duidde zij de vijf Provinciale Diensten van het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB) aan als aanspreekpunt voor burgers die een in verdachte omstandigheden gestorven roofvogel vinden. De verschillende contactadressen vind je op de website www.natuurenbos.be onder het thema natuurinspectie.
Meer informatie
Agentschap voor Natuur en Bos
Lange Kievitstraat 111-113 bus 63
2018 Antwerpen
Contact
An Wouters (03/224 62 71 – an.wouters@lne.vlaanderen.be), communicatieverantwoordelijke