U bent hier: 
  • Home
  • Nieuws
  • Kooldries en Hoofsweer uitgebouwd tot een mooi wandelgebied
Klein lettertype Normaal lettertype Groot lettertype
Print deze pagina Email de link van deze pagina naar een vriend

Kooldries en Hoofsweer uitgebouwd tot een mooi wandelgebied

10-03-10 Dankzij een unieke samenwerking kunnen recreanten terecht in het nieuwe natuurgebied Kooldries - Hoofsweer. Vlaams minister van Leefmilieu, Natuur en Cultuur Joke Schauvliege komt op zondag 14 maart 2010 samen met alle partners het gebied feestelijk openen. Vier partners slaan de handen in elkaar voor een unieke samenwerking: het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB), het Regionaal Landschap de Voorkempen, de gemeente Brecht en Natuurpunt zijn fier je het nieuwe natuurgebied Kooldries - Hoofsweer voor te stellen!

Decennialang waren de gebieden Kooldries en Hoofsweer afzonderlijke natuurgebieden, waarvan het grootste deel ontoegankelijk was voor wandelaars omwille van de beschermde status, kwetsbaarheid en gebrek aan uitgestippelde wandelpaden. Nochtans maakten beide gebieden deel uit van één groot kleiputtengebied. Gezien beide gebieden uit dezelfde biotopen bestaan, is het ook mogelijk het beheer op elkaar af te stemmen.

In eerste instantie zochten Natuurpunt en het ANB toenadering tot elkaar met de bedoeling beide gebieden gezamenlijk open te stellen. Als snel waren ook het Regionaal Landschap de Voorkempen en de gemeente Brecht enthousiast en ontstond er een boeiende dynamiek met een schitterend resultaat tot gevolg! De afzonderlijke gebieden Kooldries en Hoofsweer worden verbonden door een fraai wandelpad, de naam van het natuurgebied kan je nu in één adem uitspreken als Kooldries - Hoofsweer. 

In beide gebieden werden inrichtingswerken uitgevoerd om de wandelaar of natuurliefhebber beter te ontvangen en te informeren. Oevers van poelen werden opengemaakt, oude gebouwen verwijderd en er werd een vogelkijkwand geplaatst. Op de twee nieuwe wandellussen geven infoborden je meer tekst en uitleg, niet enkel over de natuurwaarden maar ook over de cultuurhistorische achtergrond van het gebied.

Trefpunt

hoek Paepestraat - Boudewijnstraat ● 2960 Brecht (St Lenaarts)

Voor de wandeling zijn stevige wandelschoenen aanbevolen.

Contact

  • Terreinbeheerder Kooldries: Rudi Bosschaerts 0474/252.374
  • Boswachter  Hoofsweer: Marc Schuermans  0479/679.475