U bent hier: 
Klein lettertype Normaal lettertype Groot lettertype
Print deze pagina Email de link van deze pagina naar een vriend

Recordaantal vinken in beslag genomen

Vink - Bernard Van Eleghem

01-03-11 Eind februari wist de cel Natuurinspectie een record aantal beschermde vogels in beslag te nemen bij een vogelhouder.

Eind februari controleerde de cel Natuurinspectie van het ANB een grote vogelhouder in de regio Deinze – Oudenaarde – Waregem, een gekende actieve vinkeniersregio. Deze actie bracht ca. 240 ongeringde vinken en 160 vinken met gefraudeerde kweekringen aan het licht. Daarnaast zijn ook 3 zeldzame en illegaal gevangen geelgorzen in beslag genomen.

Het hoge aantal bestelde kweekringen, geruchten uit het milieu en het al eerder op het jaar aantreffen van gefraudeerde kweekringen bij de betrokken vogelhouder, waren de aanleiding tot deze goed voorbereide en vruchtbare actie. De cel Natuurinspectie maakte een proces-verbaal op wegens het illegale bezit en handel van beschermde vogels.

Alle vinken bleken illegaal in de natuur gevangen om ze vervolgens aan de dubieuze vogelhandelaar te bezorgen. De verdachte staat in het milieu bekend als een gerenommeerd kweker en specialist in het leren zingen van speelvinken. Het vangen van vinken is echter al 10 jaar geleden definitief verboden.
Inheemse vogels kunnen enkel gehouden worden als ze in gevangenschap gekweekt worden uit een reglementair ouderpaar. Bovendien moeten ze tijdens de eerste levensdagen voorzien worden van een gesloten pootring, afgeleverd door een erkende vogelvereniging. Illegaal gevangen vogels worden veelal een frauduleuze kweekring opgestoken. Vaak leidt dit tot een ernstige verminking van hun poot.
De cel Natuurinspectie bracht de dag van de actie de ca. 400 in beslag genomen vogels over naar het erkende Opvangcentrum voor Vogels en Wilde Dieren te Geraardsbergen. Binnenkort worden ze bij geschikte weersomstandigheden in een geschikt biotoop opnieuw vrijgelaten.